Wspólnota w mediach społecznościowych

emmanuelwlodawa@op.pl

ul. Klasztorna 7

22-200 Włodawa

Kontakt

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

"EMMANUEL"

ul. Klasztorna 7, 22-200 Włodawa 

emmanuelwlodawa@op.pl

,,Łaska, której doświadczamy w Odnowie to poznanie Miłości Boga. Prowadzi ono do odkrycia: jestem Kochany – Bóg mnie kocha. Odkrywamy Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela. W życiu wspiera nas swoimi darami Duch Święty i towarzyszy Maryja. Nasze zbawienie dokonuje się we wspólnocie Kościoła i w Grupie Odnowy.”

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Emmanuel przy parafii św. Ludwika we Włodawie, powstała w lutym 2014 roku. Założycielem i pierwszym opiekunem był O. Piotr Stanikowski OSSPE. 

Obecnie kapłanem i opiekunem Wspólnoty jest O. Grzegorz Staszak OSPPE. Wspólnota liczy około 50 osób.

 

O. Józef Kozłowski SJ: ,,Jeśli Jezus wzbudził w tobie wewnętrzne pragnienie, aby przyjść i modlić się, to znaczy, że On chce z tobą podzielić się darem miłości.”

 

Możesz zostać w domu, możesz iść na spacer, możesz pójść na zakupy lub robić to, co lubisz np. oglądać kolejny odcinek ulubionego serialu bądź denerwować się kolejnymi informacjami z wiadomości i każdy twój następny dzień, będzie taki jak tysiące innych, które już przeżyłeś, ale możesz poświęcić 1,5 godz. z całego tygodnia, aby przyjść na spotkanie i spotkać się z żywym Bogiem, który pragnie udzielać ci tego wszystkiego za czym tak bardzo tęsknisz… Możesz doświadczyć obecności Ducha Świętego w swoim życiu, tylko czy naprawdę tego chcesz?

Celem Odnowy w Duchu Świętym jest: odnowa życia wewnętrznego i pogłębienie swojej wiary. Pragniemy doświadczyć działania Ducha Świętego, który pomaga nam w osobistym spotkaniu z  żyjącym Jezusem.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRZY:

– chcą poznawać Jezusa i wejść z Nim w przyjacielską relację;

– mają pragnienie spontanicznej modlitwy we Wspólnocie, rozważania słowa Bożego i przekazywania Dobrej Nowiny innym;

– odkrywają w sobie charyzmaty i chcą nauczyć się nimi posługiwać dla dobra Kościoła;

– chcą angażować swoje siły i umiejętności w dzieła prowadzone przez Wspólnotę;

– czują się mocno zranieni przez życie i szukają miejsca uzdrowienia;

– stracili sens życia, ale chcą dać sobie szansę, aby go odnaleźć.