Wspólnota w mediach społecznościowych

emmanuelwlodawa@op.pl

ul. Klasztorna 7

22-200 Włodawa

Kontakt

Formacja ucznia w Ewangelii wg św. Jana; „Czego szukacie ?” – świadomość własnych pragnień (J 1,35-42a) 

Świadectwo uczniów

35 Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami 36 i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». 37 Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. 38 Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» 39 Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. 40 Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. 41 Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. 42 I przyprowadził go do Jezusa.

Propozycja do modlitwy osobistej

J 1, 35- 42a „ Czego szukacie ?”

W tym tygodniu każdego dnia przeczytaj powyższy fragment Ewangelii. Czytaj z uwagą i bez pośpiechu. Jeden lub dwa dni w tym tygodniu przeznacz na dłuższą medytację tekstu, ok. 30 min.Fundamentalnym pytaniem tego tygodnia jest pytanie Jezusa skierowane do uczniów: „ Czego szukacie ? ” Pozwól się „zaniepokoić” tym pytaniem. Na tym etapie formacji jest ono skierowane do Ciebie. Nie odpowiadaj zbyt szybko; niech pytanie Jezusa wydobędzie twoje prawdziwe pragnienia. Może ukryte. Nie bój się mówić o nich Jezusowi.

 

 

 

 

Świadectwo

 

Czego szukacie?

Dzisiaj na medytacji zadałam sobie pytanie "czego szukam w relacji z Jezusem? "
czy naprawdę szukam Jezusa dla Niego samego,czy może moimi poszukiwaniami kieruje zupełnie coś innego?
Czy szukając Go myślę o sobie  i" korzyściach "jakie będę miała z tej znajomości ,czy kieruje mną chęć poznania Jezusa dla Niego samego.?
To są trudne pytania i zaglądając w głąb siebie stwierdzam,ze wcale odpowiedz nie jest taka oczywista.Nigdy wcześniej nie myślałam w takich kategoriach.
Sądziłam,że moje intencje były zawsze takie czyste i oczywiste w poznaniu Jezusa,a Bóg mi pokazuje ,ze jednak nie .Bóg widzi więcej i lepiej zna moje serce aniżeli ja sama.i dostrzega to czego ja wcześniej nie widziałam.
Prosiłam Maryję  aby pomogła mi poznać Swojego Syna aby,pokazała mi Jego piękno,Jego wrażliwość,Jego umiłowanie ludzi.aby uchyliła przede mną rąbka tajemnicy jaki jest Jej Syn,Można przeczytać wszystkie Ewangelie i nie znać Jezusa.Ja tego doświadczyłam.
Wiem,ze tylko z Maryją i współpracując z łaską Bożą mogę poznać Jezusa i zachwycić się Nim do końca.
 
Urszula. 
01 października 2020

Rekolekcje Formacja Ucznia
Tydzień I

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

"EMMANUEL"

ul. Klasztorna 7, 22-200 Włodawa 

emmanuelwlodawa@op.pl